O nás

Náš společný kynologický svět nás od začátku táhl k praxi.

Naše psovodské kroky začínaly u sportovního výcviku, který nás nikdy moc nenaplňoval, a proto jsme výcvik směřovali k praxi.

Oslovil nás výcvik TARTu, necelé dva roky jsme trénovali a skládali nejnižší zkoušky. Při následujících trénincích jsme si čím dál víc uvědomovali, že nás přece jen nejvíc přitahuje a oslovuje záchranářský výcvik.

S připravenými psy, dvouletou Huggie a čtyřletým Sorbonem, jsme mohli bezproblémově začít trénovat záchranařinu, a ihned se nám dařilo skládat zkoušky, účastnit se různých závodů, a především se nám splnil sen - pomáhat při pátrání po pohřešovaných osobách.

Bohužel nemoci a stáří psů doprovází každého z nás, a pak je vždy načase se rozhodnout jakého dalšího parťáka si pořídit. Nejsme z těch, kteří se dokážou psa zbavit, pokud jeho povaha, nebo zdraví nesplňují podmínky pro vybraný výcvik, stále s ním pracujeme, hledáme další možnosti výcviku, snažíme se mu najít vhodnou činnost pro vzájemné vytváření vztahu a je samozřejmě členem naší rodiny.

V současné době nás doprovází naše holčičky Freny a Dársí. Jsou to úžasné rodinné společnice a jakákoliv práce je pro ně skvělá zábava, radujeme se z jejich usměvavých tváří. Navštěvujeme s nimi klienty v Domovech pro seniory, děti v MŠ a ZŠ, předvádíme ukázky pro školy, školky.

Historie naší činnosti

Od r. 1999 provozujeme útulek, kde nabízíme umístění nalezených, opuštěných nebo odložených psů do opatrování, více jak dvěma tisícům se podařilo najít nový domov.

Od r. 2002 provozujeme psí školu, kde pomáháme majitelům psů pochopit základy výchovy a výcviku pro běžné společné soužití. Psí školou prošlo již několik tisíc psovodů. Pořádáme také zážitkové a výcvikové dny.

Od r. 2003 do r. 2021 jsme pomáhali při pátrání po pohřešovaných osobách, zúčastnili jsme se několika praktických zásahů.

Od počátku představujeme pro širokou veřejnost na různých akcích naší kynologickou činnost ve formě ukázek, kde se pejskaři i nepejskaři mohou přesvědčit, jak důležité je, se pejskovi věnovat, vychovávat ho, zaměstnávat ho, tak aby z něho byl spokojený ovladatelný společník, který přináší radost nejen majiteli, ale i ostatním lidem.

Od r. 2017 organizujeme besedy s praktickými ukázkami pro školy, kde si povídáme s žáky o výchově a výcviku psů, plemenech, o psech v útulcích, atd.

Od r. 2018 se věnujeme canisterapii.

V rámci psí školy, pořádáme také zážitkové a výcvikové dny.

Vlastní psy vychováváme především jako rodinné a společenské, jsou našimi domácími společníky žijící s celou rodinou v domě.

Rádi bychom se věnovali naší činnosti ještě intenzivněji, proto si dovolujeme oslovit nové podporovatele a stálým příznivcům a sponzorům mnohokrát děkujeme.

Lenka a Jirka Dvořákovi