Pátračka Rychnov nad Kněžnou

V neděli 8. července asi o půl desáté večer jsem byl požádán GŘ HZS o pomoc při pátrání po pohřešované devětašedesátileté ženě ze Svídnice u Rychnova nad Kněžnou. Během 45 minut jsme vyrazili. Před jednou jsme byli na místě. Po obdržení informací o pohřešované osobě a určenému terénu (40 ha) jsme se asi o půl druhé přesunuli k terénu. Ten byl víceméně rovinatý, obtížně prostupný jen z části, a místy i neprostupný. Pátrání jsme ukončili v šest ráno, s výsledkem bez nálezu. Vzhledem k tomu, že jsem měl ještě ten den pracovní povinnosti, jsme prohledali jen část terénu (cca 27 ha). Asi v devět hodin jsme dorazili domů. Osoba byla nalezena o půl dvanácté živá. https://www.novinky.cz/krimi/477305-pes-nasel-ztracenou-seniorku-patralo-po-ni-pres-sto-lidi.html

 

Pes našel ztracenou seniorku, pátralo po ní přes sto lidí

Úspěšně skončilo víkendové pátraní po devětašedesátileté ženě, která v pátek večer odešla ze svého bydliště v obci Svídnice na Rychnovsku. Poté, co příbuzný nahlásil v neděli ráno její zmizení, okamžitě bylo zahájeno rozsáhlé pátrání.

https://media.novinky.cz/368/693685-gallery1-31h2x.jpg

Pátrání po zmizelé seniorce skončilo šťastně.

 „To skončilo až v pondělí o půl dvanácté. Žena byla nalezena asi kilometr od domova na kraji vesnice v poli, v katastru obce Svídnice. Nalezl ji psovod se svým psem ze Sdružení dobrovolných hasičů Hejnice,“ uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková. Seniorka, která byla předána do péče lékařů, se svými zachránci komunikovala.

Seniorku nalezl policejní pes

Seniorku nalezl pes dobrovolných hasičů.

Pátrání se zúčastnilo více než sto osob z řad dobrovolníků i profesionálů. Při pátrací akci byl propátrán prostor o rozloze vícenež 15 km čtverečních, dalších 50 kilometrů čtverečních vzdušného prostoru prohledal vrtulník.

Ludmila Žlábková, Právo

FOTO: Policie ČR